Bölgesel incelme kavitasyon

kavitasyon-yontemi

Kavitasyon

Kavitasyon ile bölgesel incelme
Kavitasyonda her seansta 2–6 cm yani 1–3 beden incelme sağlanabilmektedir. Seanslar haftada bir tercih edilir.

Kavitasyon bir incelme yani bölgesel zayıflama yöntemidir. Kavitasyon özellikle bölgesel yağ birikimlerinin yoğun olduğu basen, bel ve göbek bölgelerinde incelme sağlar. Kavitasyon ile vücudun istenmeyen düzensizlik yaratan bölgelerinde gözle görülür incelmeler sağlanmaktadır. Kavitasyon metodu ile incelme işlemleri tamamen girişimsel olmayan bir incelme yöntemidir.Kavitasyon incelme işlemi cilt üzerinden uygulanır. Cilt altına herhangi bir enjeksiyon ilaç uygulanmaz. Bu yöntem ultrasonik incelme yöntemi olarak ta bilinir.

Kavitasyon incelme yöntemi liposuction, lipoliz gibi yağ dokuya müdahele edilen uygulamalara alternatif olarak geliştirilmiştir. Bu yöntem cerrahi bir yöntem olmadığından liposuction ameliyatına karar verenler bile bir seans deneyip sonuçlarını görmek istemektedirler.

Kavitasyon incelme yöntemi günün herhangi bir saatinde ve bir hazırlık gerektirmeden uygulanır. Cilde ultrason jeli sürülür. Daha sonra bu iletken madde üzerinde kavitasyon incelme cihazının elliği gezdirilir. Kavitasyon zayıflama işlemi 45 dakika kadar sürer. İşlem sonrası ve öncesinde aynı bölgeden ve aynı çevreden ölçüm alınarak sonuçlar değerlendirilir.

Kavitasyon incelme uygulamaklarında bir seansta 2–6 cm çevresel incelme gözlenmektedir. Bunun anlamı 1–3 beden incelme demektir.