Bölgesel incelme

bolgesel-incelme

Bölgesel incelme

Bölgesel incelme
Bölgesel zayıflama vucudun göbek, bel, basen gibi belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan yöntemlerdir. Bireylerin genetik yapısına, beslenme alışkanlıklarına ve hareket etme rejimlerine bağlı olarak yağlanma tüm vücuda eşit oranda dağılmaz ve belli bölgelerde birikir. Yağ hücrelerini çevreleyen dirençli zar ve hücreler arası güçlü bağlardan dolayı bu tip yağ birikmiş bölgeler diyet ve sporla ancak belli bir noktaya kadar inceltilebilir.

Bölgesel incelme yöntemleri ile yağ hücrelerinin kırılarak ve küçültülerek yağın katı halden sıvı hale geçirilmesi amaçlanmaktadır. İhtiyaç olan bölgede yapılan bölgesel zayıflama uygulaması neticesinde sıvılaşan yağlar vücut dolaşım sistemine katılır ve vücut tarafından yakılabilir hale gelir. Başarılı bir uygulama sonucunda işlem yapılan bölgenin inceldiği ve vücut çevresinin azaldığı gözlenir. Sıvılaşarak dolaşım sistemine katılmış yağlar diyet ve egzersiz yöntemleri ile rahatlıkla enerjiye dönüştürülebilir.

Bölgesel incelme prensip olarak bir kilo verme yöntemi değildir. Tedavi sürecinde diyete dikkat edilmemesi ve egzersiz yapılmaması halinde çalışılan bölge bir miktar incelebilir ancak dolaşıma katılan yağlar başka bir bölgede birikebilir. Dolayısıyla işlemden alınacak sonuç tedavi sürecinde hastanın performansıyla yakından ilgilidir. En ideali egzersiz ve diyet ile hedeflenen kiloya geldikten veya en azından yaklaştıktan sonra ihtiyaç olan vücut bölümlerine uygun bölgesel incelme tedavilerinin uygulanmasıdır. Profesyonel diyetisyen desteği eşliğinde sürdürülecek bölgesel zayıflama tedavisi daha kısa sürede istenen sonuçların alınmasına ciddi katkı sağlayacaktır.

Bölgesel incelme amaçlı; lipoliz, mezoterapi gibi invaziv yöntemler yanı sıra, geliştirilmiş pek çok teknoloji ve cihaz mevcuttur. En yaygın teknolojiler; vakum, mekanik masaj, radyofrekans, kızıl ötesi, ultrasonik dalga ve akustik dalga uygulamalarıdır. Bunun dışında liposuction gibi ameliyatlı yağ alma yöntemleri de uygulanabilmektedir.

Bölgesel incelme amaçlı radyofrekans, vakum, mekanik masaj ve infrared uygulamalarını aynı anda bünyesinde bulunduran VELASHAPE cihazı kullanılabilir. Mezoterapi, pasif jimnastik ve lenf drenaj kullanılan diğer destek uygulamalardır.

Lenf drenaj ile sıvı hale gelmiş yağların dolaşıma kazandırılması hızlandırılır ve çalışılan bölgede ödem oluşması engellenir. Egzersiz imkanınız kısıtlı ise özellikle işlem yapılan bölgelere uygulanacak pasif jimnastik işlemi ile kasların enerji tüketmesine yardımcı olunur. Bu yöntemler bireylerin ihtiyaçlarına göre tek başlarına kullanılabildikleri gibi daha hızlı ve etkili bir tedavi için kombine de edilebilir.

Sizin için en uygun yöntem ve yöntemlerin belirlenmesi için mutlaka bu konularda uzman bir doktora başvurulmalı ve tedavi bir doktor takibinde yapılmalıdır.

Hamilelik ve süt verme dönemlerinde herhangi bir bölgesel incelme yönteminin kullanılması sakıncalıdır. Kanda ve sütte tedaviden dolayı artan yağ miktarı fetüsü veya emzirme dönemindeki bebeği olumsuz etkileyebilir.

kavitasyon-yontemi

Kavitasyon ile incelme

Kavitasyon ile bölgesel incelme
Kavitasyonda her seansta 2–6 cm yani 1–3 beden incelme sağlanabilmektedir. Seanslar haftada bir tercih edilir.

Kavitasyon bir incelme yani bölgesel zayıflama yöntemidir. Kavitasyon özellikle bölgesel yağ birikimlerinin yoğun olduğu basen, bel ve göbek bölgelerinde incelme sağlar. Kavitasyon ile vücudun istenmeyen düzensizlik yaratan bölgelerinde gözle görülür incelmeler sağlanmaktadır. Kavitasyon metodu ile incelme işlemleri tamamen girişimsel olmayan bir incelme yöntemidir.Kavitasyon incelme işlemi cilt üzerinden uygulanır. Cilt altına herhangi bir enjeksiyon ilaç uygulanmaz. Bu yöntem ultrasonik incelme yöntemi olarak ta bilinir.

Kavitasyon incelme yöntemi liposuction, lipoliz gibi yağ dokuya müdahele edilen uygulamalara alternatif olarak geliştirilmiştir. Bu yöntem cerrahi bir yöntem olmadığından liposuction ameliyatına karar verenler bile bir seans deneyip sonuçlarını görmek istemektedirler.

Kavitasyon incelme yöntemi günün herhangi bir saatinde ve bir hazırlık gerektirmeden uygulanır. Cilde ultrason jeli sürülür. Daha sonra bu iletken madde üzerinde kavitasyon incelme cihazının elliği gezdirilir. Kavitasyon zayıflama işlemi 45 dakika kadar sürer. İşlem sonrası ve öncesinde aynı bölgeden ve aynı çevreden ölçüm alınarak sonuçlar değerlendirilir.

Kavitasyon incelme uygulamaklarında bir seansta 2–6 cm çevresel incelme gözlenmektedir. Bunun anlamı 1–3 beden incelme demektir.