Antiaging uygulamaları

AntiAging – Cilt Gençleştirme, Canlandırma veya DinçleştirmeAnti Aging Nedir?

antiaging-uygulamalari

Antiaging uygulamaları

Bir gün aynaya bakarız ve yüzümüzdeki çizgileri fark ederiz. Nereden geldi bu çizgiler? Yaşlılık mı? Çok mu güneşte kaldık? Aşırı stres mi? Kirli Hava mı? Sigara mı? Buna tek bir cevap bulmak zor ve kompleks bir oluşum olduğunu bilmek gerekir. Sadece hücrelerdeki değişiklik değil kollajen azalması, hormon kaybı gibi nedenlerde bu faktörlere eklenebilir. Bütün bu etkilerin biri ya da birkaçı bir araya gelip cildimizdeki o çizgileri yaratabilir.

Anti Aging Tedavileri

Kimyasal Peeling (Soyma)
Cilt Bakımı
Mezoterapi
Yüz Mezoterapisi
Saç Mezoterapisi
Mezolift
Vitamin Takviyesi
Vücut Mezoterapisi

 

Dolgu Maddeleri

Bir diğer ameliyatsız uygulama olan Dolgu Maddeleri yöntemi yüzdeki kırışıklıkların, derin sivilce izleri, yara sonucu ortaya çıkan çizgiler gibi istenmeyen şekil bozukluklarının giderilmesinde kullanılan ağrısız acısız bir yöntemdir. Dolgu maddelerinin istendiği bir diğer konuda dudak kalınlaştırma yada dudak şekillendirmesidir. Dolgu maddeleri cilt içine enjekte edilir ve cildin altında kırışıklık yaratılan bölgeleri doldurur.

Kimyasal Peeling(Soyma)

Yukarıda saydığımız yüzdeki sıkıntıların giderilmesindeki diğer bir yöntemde Kimyasal Soyma işlemidir. Kimyasal Peeling yöntemi esasında çok eski bir Mısır yöntemidir ve bugün modern tıp için esin kaynağı olmuştur. Bu tedavi çeşitli türde güvenli asitler kullanır ve cilt üzerindeki katmanlarda yer alan ölü hücrelerin ki cildi cansız ve kalın gösterirler ortadan kaldırır. Kimyasal Soyma tedavisinin faydaları; Cilt yumuşaklığı ve doğal parlaklığın sağlanması Sivilcelerin giderilmesi ve izlerinin azaltılması Güneşin zararlarından oluşan çizgilerin hafifletilmesi

Cilt Bakımı

Ortalama 2 ayda bir yapılmasını önerdiğimiz cilt bakımı esasında yüz ve boyundaki cildin temizlenmesi işlemi cildinizin yanı sıra bir rahatlama seansı olarak ta görülebilir. Cilt bakımında; Dış etkenlerle kirlenmiş cildin temizlenmesi ve doğal yapının korunması sağlanır. Cildinizin ihtiyacı olan maddelerin temini ve koruyucu katmanın oluşumuna katkıda bulunur. Cildin daha güzel ve bakımlı görünmesi ile birlikte kişi kendini psikolojik olarak ta iyi hisseder.