Oksijen tedavileri

Oksijen tedavisi

oksijen-tedavisiCilde doğal oksijen verilerek yapılan oksijen terapi yurtdışında yıllardır uygulanmaktadır. Bu bakımlarda kullanılan özel dermokozmetik ürünün içerisinde b5 ,hyloronic asit, A,E,C vitaminleri,aleo vera bitki özü ve oksijen aktivitörlü sıvı bulunmaktadır. Dermokozmetik ve oksijen cilde ilk püskürtüldüğü anda bile,1 bar basıncında etkisi ile cildin alt katmanlarına ulaşabilme özelliğindedir.Dolayısı ile ürünün herhangi bir baskı yöntemi ile yedirilmesine gerek yoktur. Oksijen terapi uygulanmaya başlandığı ilk andan itibaren,oksijen aktivitörlü ürün ve oksijen cildin alt katmanlarına kadar ulaşarak kan dolaşımını hızlandırır,toksinlerin atılmasını sağlar,cildin hücre metabolizmasını çalıştırarak hücre yaşlanmasını geciktirir. Oksijen terapi cilde belirli bir basınçla uygulandığı için masaj etkisi yapar ve böylelikle kolajen ve elastin sentezini uyarır. Cildinizde herhangi bir acı hissetmezsiniz.Enjeksiyon yoktur,işlemden sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

*Cildimizdeki hücrelerin görevlerini yerine getirebilmeleri için enerjiye ihtiyaçları vardır,genç ciltlerde bu tarz problemler yoktur. Çünkü epidermisleri yeteri kadar oksijen ve besini rahatlıkla alabilmektedirler.Yaş ilerledikçe serbest radikaller ,hatalı beslenme,yanlış kullanılan kozmetikler,sigara tüketimi ve özellikle güneşin zararlı etkileri cilt hücrelerimize zarar vermektedir, böylece cildimiz yıpranmaya, incelmeye, lekelenmeye, kırışmaya ve sarkmaya başlamaktadır .Kısacası oksijen olmazsa hayat olmaz ,metabolizma çalışmaz,cilt ve vücut hücrelerine enerji gitmez, hücreler yenilenmez ve böylece yaşlanma süreci başlamış olur.

OKSIJEN TERAPİ NE SAĞLIYOR

Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen metabolizmayı hızlandırarak,vücutta biriken toksinleri atılmasını sağlıyor.Bunun sonucu toksin birikimine bağlı oluşan akne,sivilce ve siyah nokta oluşumu gibi sorunlar ortadan kaldırabilir.Bir başka deyişle cildin yağ salgılaması dengeleniyor.

Dokuların canlanmasına yardımcı oluyor.

Cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini arttırıyor.

A,C,E vitaminleri antioksidan etkisi gösteriyor.

Cildin nem ihtıyacını sağlıyor

Güneş ve sivilce izlerinin açılmasını sağlıyor,

İnce çizgilerde gözle görülür bir azalma sağlanıyor,

Cilt canlı,berrak ve pürüzsüz bir görünüm alıyor

Ciltteki sarkma ve deformasyonları azaltarak gergin bir görünüm sağlıyor

Püskürtme Modu

Özel cam dağıtıcısı sayesinde püskürtme modunda (A.C ve E Vitaminli bir antioksidan kompleks ile zenginleştirilmiş) saf oksijen bulutu açığa çıkıyor.

* Epidermisi canlandırır, oksijenlendirir, besler ve sıkılaştırır.

* Serbest radikallere karşı çok güçlü bir koruma sağlar.

* Akne ve egzamayı azaltır.

* Sakinleştirici, iyileştirici ve antiseptik etki gösterir.

Yüz Oksijenlendirme Modu

Özel tasarlanmış maskesiyle, komple yüz oksijen bakımı yapılmasına olanak sağlar.

* Cilde hem derinlemesine hem de yüzeysel oksijen kazandırır.

* Metabolizma fonksiyonlarını hızlandırır.

* Kan dolaşımını artırır ve cilde sağlıklı bir ışıltı kazandırır.

Solunum Modu

Solunum modu, çeşitli aromaterapik solumun bakımları uygulanmasında kullanılır.

* %95 saf oksijen akışı, müşterinizin metabolik fonksiyonlarını hızlandırır.

* Seçtiğiniz esansiyel yağ beden ve ruhu canlandırır ve arındırır.

* Solunum sistemini rahatlatır.