Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

sac-mezoterapisiSaç sağlığı herkes için çok önemlidir. Herkesin bildiği gibi saç dökülmesinin hem bayanların hem erkeklerin ne kadar can sıkıcı olduğu aşikardır.  Saçlarınızın sağlıklı görünmesi güzel bir görünüm için en önemli ayrıntıdır. Sağlıklı saç kökleri için, saç sağlığı için yararlı vitaminlerin ve minerallerin karışımıyla elde edilen, saç mezoterapi formülü en etkili tedavidir. Uygulanan kozmetik ürünler asla saç köklerini beslemez ve güçlü çıkmasına neden olmaz bu yüzden mutlaka sağlık için yararlı Hekimlerin uygulayacak olması mezoterapinin doğru bir tedavi 0lduğunu açıkca ortaya koyar.

Saçlarınızın sağlıklı olması ve güçlü köklere sahip olması için mutlaka mezoterapi uygulamasından yararlanılmalıdır.

Saç mezoterapisi, ilk 4′ü haftada 1; 2 ay sonra yapılacak 4 seans ise 15 günde 1 olmak üzere toplam 8 seans düzenlenmekte olup, yaklaşık 6 aylık bir süre gerekmektedir.

Saç Mezoterapisi, Ne Sıklıkla Uygulanırsa Yararlı Olur?

Saç Mezoterapisi kişinin saç kökü durumuna göre veya şikayetlerine göre farklılık göstermektedir. Normalde haftada bir kez toplam 4 seans veya iki haftada bir kez 4 seans olmak üzere toplam 8 seans olarak sürdürülmesi gerekmektedir. 3 ayda bir uygulanan terapilerde mevsim terapisi olarak adlandırılır. Genelde saç dökülmesi mevsim geçişlerinde sıkça kendini gösterdiği için 3-4 ayda bir uygulanmasında yarar vardır.

Yurt dışında yaşayan hastaların da 8 aylık aralarla uygulattırdığı mezoterapi yönteminde daha çok saçların güçlenmesi ve mevsim geçişlerinde de saç dökülmemesi problemini yaşamamak için yapılması çok yararlıdır.

Saç Mezoterapisine Ne Zaman Başvurulmalıdır?

Saç dökülmesi problemi yaşayan ve saçlarının cansız ve güçsüz görünümünden şikayet eden tüm hastaların rahatlıkla başvuracakları bölgesel tedavi yöntemlerindendir. Mikro incelikteli iğne uçlarıyla uygulanan ilaçların uzman hekim tarafından yapılması çok önemlidir. İlacın eşit miktarda dağıtılması ve uygularken doğru bölgelere uygulanması hastanın sonuç alması açısından çok önemlidir.

Mezoterapi Kimlere Uygulanır?

Saç dökülmesi sorunu yaşayan hemen hemen herkese saç mezoterapisi rahatlıkla yapılabilir.

Mezoterapi talebinde bulunan hastaların hemen tümü saç dökülmesi, saçların cansızlığı, saçların hacimsiz görünmesinden şikayet eden kişilerdir. Tıbbi açıdan aşağıdaki kişilere saç mezoterapisi yapılması önerilir:

 

saç dökülme sorunu yaşayanlar

İnce telli ve hacimsiz saçlara sahip olanlar

Saçlarının cansızlığından yakınanlar

Saçlarının parlaklığını kaybettiğini düşünenler

Saçlarının eskiye oranla seyrekleştiğini farkedenler

Alın çizgisi gün geçtikçe daha geriye gidenler

Tepe bölgesi, kulak üstleri veya şakaklarının açıldığını farkedenler

Ailesinde kellik sorunu olan potansiyel hastalar

Saç dökülmesine sebebiyet veren ilaç kullananlar

Kemoterapi görenler

Saç ekimi yaptıranlar

Kaş, favori, bıyık , sakal bölgelerinde dökülme sorunu yaşayanlar

Saçkıran hastaları

Yanlış ilaç kullanımı sonucu saçlarını kaybedenler

Çok sık fön çektiren,boya yaptıranlar

Saçları fazlasıyla ısıya veya zararlı ışınlara maruz kalan işlerde çalışanlar