Lazer ile cilt gençleştirme

Lazerle cilt yenileme ve ya lazerle cilt gençleştirme, estetik dermatolojide başarısını klinik olarak kanıtlamış bir uygulamadır. Yüz, boyun, göğüs ve ellerde yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan invazif olmayan bu işlemde, cilt altındaki kolajen doku yapımını artırma prensibiyle etki etmektedir.

Kullanılan Teknolojiler:

IPL, Alexandrite ve ND:Yag lazer bu uygulama için kullanılan teknolojilerdir. Nannolight IPL’ler ile veya Türkiye’de tek olan Alexandrite ve ND:Yag’ı aynı anda atabilen Blueshine Dual Shine Blended sayesinde, muhteşem sonuçlar alınabilmektedir. Lazerle cilt yenilemede en üstten çok ince bir tabaka kaldırılarak cildin düzleştirilmesi ve aynı zamanda özel bir teknikle kollagen dokunun gerginleştirilmesi sağlanarak kırışıklıklar yok edilir.

Fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme işlemleri diğer sistemlere göre çok daha radikal ve başarılıdır. Fraksiyonel Karbondioksit lazer ile cilt yenileme, cilt gençleştirme, leke ve çatlak tedavileri, akne izi tedavileri gibi birçok uygulama yapılabilir ve bu alanlarda şuanda dünyada en çok kabul gören sistem Fraksiyonel CO2 Lazerdir.

Tedavi Sonrası :

Lazer ile tedavi edilen ciltte yeni kolajen doku oluşumu ve daha genç, su tutma yeteneği yüksek hücreler oluşarak cildin tazelik ve gerginlik kazandığı görülür.