Kırışıklık tedavileri

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık tedavisinde Kimyasal Peeling, , Dolgu enjeksiyonları ve Fototerapi (IPL Lazer) gibi yöntemler kullanılır. Sizin için hangi yöntemin uygun olduğuna ayrıntılı muayene sonucu doktorunuzla beraber karar vermelisiniz.

Derinin Soyulması (Kimyasal Peeling):

Cildin zarar görmüş üst tabakasının değişik konsantrasyondaki meyve asitleri ile soyulmasıdır. Böylece alttan yeni, taze cilt hücrelerinin çıkması sağlanır. Yaşlanma, güneş, sigara gibi nedenlerle oluşan kırışıkları, akne izleri, çiller, doğum lekeleri, güneşe bağlı lekeleri yok etmek amacıyla derinin görünüşünü iyileştirmek için kullanılır. Uygulama sonrası iyileşme dönemi olmadığı için kişi normal yaşamına hemen dönebilir. Hastanın yaşı, cilt tipi, cinsi, vücudunda düzeltme ihtiyacı gördüğü bölgelere göre kimyasal maddenin konsantrasyonu, süresi ve seans sayısı değişir. Ortalama 4-6 seanstır. Her tedavi 15 dakika kadar sürmektedir.

Kırışıklık tedavisinde öncelikli olarak, deriyi hafif olarak soyan A vitaminli (retinoik asitli) kremler, salisilik asitli kremler, meyva asiti içeren kremler [alfa hidroksi asitli (AHA)] tercih edilmektedir.

Glikolik asit, laktik asit gibi meyva asitleri ve salisilik asit ancak uygun özellikteki deriye uygulanabilir. Deride, üst tabakaların soyulmasıyla, kendini yenileme faaliyeti başlar. Bu faaliyet sayesinde yüzeysel kırışıklıklar, eski sivilce izleri, gözenekler, lekelenmeler düzelir. Düşük konsantrasyondaki asitlerin uzun süreli uygulanması ve bu işlemin tekrarlanması deri altı bağ dokusunda kollajen artışına ve kalıcı sonuçlar elde edilmesine neden olur.

Elektrik Akımı:

Kişinin hissetmediği, değişik frekans ve akım şiddetindeki doğru ya da galvanik akım özel uygulayıcılarla, belirli sürelerde ve tekrarlayan seanslarda uygulanır. Bu işlem sonucunda deri altındaki küçük kas lifleri aktif hale gelmekte ve derinin gerginliği artmaktadır. Özellikle göz ve boyun çevresi kırışıklıklarında oldukça etkili sonuçlar veren bu uygulama mutlaka bir hekim denetiminde yapılmalıdır.

Masaj ve Fitoterapi:

Bazı bitkilerinin ekstrelerinden hazırlanan krem ve ampuller masajla, seanslar halinde cilde uygulanır. Bu yöntemin özellikle elektrik akımıyla birlikte uygulanması sonucunda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Kalıcı Kırışıklık Tedavisi-Antiaging / IPL Lazerle Cilt gençleştirme

•Deri yaşlanmasında, deride lekelenmeler, genişleyerek bariz hale gelen kılcal damarlar, ince çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelir. Fototerapi ile bu değişikliklerin kısa sürede estetik olarak kabul edilebilir ölçülere getirilmesi veya tamamen giderilmesi mümkün olabilmektedir.

Güneş ışıklarından dolayı yaşlanan cilt buruşur, sertleşir. Yaş ve sağlık durumunuza bağlı olmaksızın oluşabilen fazla açılmış cilt gözenekleri ve griye kayan yüz rengi gibi kusurlar görünümünüzü olumsuz yönde etkiler ve kendimizi kötü hissetmenize sebep olabilir. FotoRejuvenasyonteknolojisindeki şifalı sıcaklık yüzeye olduğu kadar daha derindeki cilt tabakalarına ulaşarak cildin daha genç ve güzel olmasını sağlayabilmektedir. Sadece birkaç seans sonunda istenmeyen lekelerin oldukça azaldığı ve tenin daha pürüzsüz ve yenilenmiş bir görünüm kazandığını görebilirsiniz. Aynı tedavi boyun, çene ve eller gibi bölgelerde de uygulanabilir.

Fototerapi belli özelliklerdeki ışığın tedavi edici fonksiyonları üzerine yapılandırılmış etkili ve güvenli bir yöntemdir. Bu yöntem, deri hastalıklarında tedavi edici olarak kullanıldığı gibi, aynı mekanizma üzerinden, deri yaşlanmasına bağlı sorunların giderilmesinde ve estetik amaçlarla da yaygınlıkla kullanılmaktadır.