Fraksiyonel lazer

Fraksiyonel karbondioksit lazer (10600 nm),

derin kırışıkları düzeltmeye yardımcı, sıkı, yeni ve genç bir cilt oluşumunu destekleyen güvenli ve etkili bir lazerli cilt yenileme yöntemidir. Çalışma prensibinde; istenmeyen dokuyu buharlaştıran, yüksek yoğunluklu karbondioksit lazeri kullanır. Fraksiyonel karbondioksit lazerin daha hızlı iyileşme süresi sağlayan kısmı çalışma özelliğidir. Bu teknikte binlerce mikroskopik ısı kolonu cildin derinine inerken, zarar görmüş eski cilt hücreleri temizlenir; genç, parlak ve sağlıklı yeni hücrelerin gelişimi desteklenir.

Cilt Gençleştirmede Fraksiyonel CO2 Lazer

Karbondioksit lazer uygulamalarında cilt altı kollajen liflerinde ani %30 oranında kısalma ve gerilme olur. Erbium yag lazerlerde bu oran % 8 oranındadır. Co2 lazerde hastanın ihtiyacına göre cilt 10-250 mikrometre derinliğinde soyulmaktadır. Erbium yag lazerlerde bu oran 2-50 mikrometre derinliğindedir. Yani Co2 fraksiyonel lazerler erbiumlara göre 5 kat daha etkili sonuç vermektedir.

Bu farklar sayesinde fraksiyonel co2 lazerler cilt soyma veya yenileme işlemlerinde altın standart tedavi yöntemi olarak il sıralardaki yerini almışdır.

Ciltteki yaşlılığa bağlı izler, kırışıklıklar ve lekelerin tedavisinde karbondioksit fraksiyonel lazerle çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

SMART XIDE DOT+RF fraksiyonel lazer ile yapılabilen tedaviler:

İnce kırışıklıkların giderilmesi
Derin çizgilerin azaltılması
Cildin geniş gözeneklerinin ve kaba görünümünün azaltılması
Cilt gençleştirme ve yenileme
Ciltte oluşmuş güneşe ve yaşlılığa bağlı lekeler, melasma, yüzeyel renk bozukluklarının giderilmesi ve çillerin yok edilmesi
Sivilce izleri bunlara bağlı çukurluklar ve düzensizlikler( akne skarları)
Doğumsal veya sonradan oluşmuş benlerin neştersiz tedavisi( cerrahi gerektirmeden)
El ve dekolte bölgesi gençleştirilmesi
Doğum çatlakları, ameliyat izlerinin giderilmesi
Hipertrofik skar ve keloid tedavisinde
Göz altı morluklarının giderilmesinde
Yüzdeki telengiektazi ve anjiomların tedavisinde kullanılmaktadır.

Cilt Lekelerinin Tedavisi

Cilt lekeleri insanın dış etkenlerle karşılaşması doğumla birlikte başlayabilir. Gençlik ve çocukluk yaşlarında bu lekeler cilt hızla yenilendiği için fark edilmez veya hızlı onarım mekanizmaları sayesinde rahatsızlık vermeyecek şekilde onarılır.

Yirmili yaşlardan sonra cilt lekeleri daha kalıcı izler bırakmaya başlarlar. Solar hasar (güneş hasarı) en önemli etkendir. Hamilelik döneminde ve bazı ilaç kullanımlarına bağlı daha derin yerleşimli melasma dediğimiz cilt lekeleri tedavisi en zor olan gruptur.