Mavi ışık epilasyon

Mavi Işık Epilasyon Yöntemi

Bu yeni yöntem lazerlerden farklı olarak tek bir dalga boyu değil mavi ışık adı verilen 400-600 nm ışık aralığını kullanmaktadır. Mavi ışık tüm lazerlerden daha fazla melanin ismindeki boya maddesi tarafından emilmektedir. Başlıklar deriye hafif bir vakum uygulaması yapar. Vakum etkisi ile deri gerilerek buradaki melanin yoğunluğu azaltılır. Kıldaki melanin yoğunluğu ise azalmaz. Kıl kökleri yüzeye doğru çekilir. Tam bu sırada etkin dozda mavi ışık bölgeye uygulanır. Kıl köklerinde melanin tarafından emilen ışık hızla ısıya dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder.

Mavi ışık melanin tarafından daha yoğun emildiğinden, klasik lazere göre daha az enerji kullanmaktadır. Düşük enerji kullanımı ise deride oluşabilecek reaksiyonları minumum seviyeye indirmektedir.

Laser Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Yurt dışında epilasyon konusunda gerekli onay almış olmasına ve başarılı klinik çalışmalar bildirilmesine rağmen; kliniklerde bu yöntem lazerin ağrısına dayanamayan, bir şekilde diğer yöntemlerle başarı elde edilmemiş ya da tüyleri lazer uygulamaya uygun olmayan kişilerde alternatif yöntem olarak uygulanmaktadır.

Bir Seans Ne Kadar Sürmektedir?

Bu sistem oldukça hızlıdır. Geniş başlıklar sayesinde seans süreleri kısalmıştır. Örneğin sağ sol tüm bacak uygulaması 20 dakika gibi kısa bir sürede bitmektedir.

Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Kıllar pnomatik teknoloji sayesinde büyüme evresinde açığa çıkarılabildiğinden seans aralıkları tüm bölgeler için bir aydır. Bu özellik bir an önce tüylerden kurtulmak isteyenler için bir avantajdır.

Kontrol Seansı Gerektirir Mi?

Alanı tarayarak uygulama yaptığından kontrol seansı gerekmez.

Tedavide Ağrı Hissedilir mi?

Uygulama ağrısızdır. Bölgeye anestezik madde uygulanması, yardımcı bir soğutma sistemi gerektirmez.