Diode lazer

Diode lazer
diode-lazerDiode lazer cihazları özellikle son 2 yılda dünya da olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen teknoloji oldular. Bunun en büyük sebebi kuşkusuz acı ve ağrının ortadan kalkması oldu ve bunu da Ütüleme Epilasyon markasının sahibi Soprano Diod Lazer cihazları başardı.

Yıllarca Ndyag Alexandrite lazer cihazlarının hakim olduğu pazarda artık Soprano Ütüleme Epilasyon diod lazer cihazları tercih ediliyor. Bunun başlıca sebepleri işletme sahibi klinik ve merkezlerin cebinden sarf gideri adı altında hiçbir ücret çıkmıyor, cihaz uygulama yapılan kişilere acı ve ağrı hissettirmediğinden uygulama yapılan kişiler oldukça memnun kalıyorlar ve sonuçları da bir o kadar etkili ve hızlı. İşte bu sebeplerden dolayı artık lazer epilasyon denilince Soprano Ütüleme Epilasyon cihazları akla ilk gelen marka ve teknoloji oluyor.

Bu cihazın hem FDA belgesi ve 2008 yılında alınan Patent telif belgesi bulunuyor bu belgelerde diğer bütün kopya cihazların Soprano Lazer cihazının arkasından gelmeye çalışan ucuz birer kopya cihaz olduğunu da doğruluyor.

Diod lazer neden son iki yılda bu kadar tercih edilmeye başlandı?

810 nm diod lazer cihazları yıllardan beri “altın standart” olarak bilinen, çok etkili bir epilasyon lazeridir. Son 2 yılda popüler olmasının nedeni, teknolojiye ilave edilen “ütüleme epilasyon” teknolojisidir. Bu teknoloji, diod lazerlerin meşhur “ağrısını ve acısını” ortadan kaldırdı. Aynı zamanda etkide de artma görüldü. En önemlisi, diod teknolojisi, doğası gereği dayanıklı ve kolay arıza yapmayan, sarfsız ve uzun ömürlü bir teknolojidir.

Acı ve Ağrı ortadan kalkınca hem avantaj kazandı hem de zaten var olan dayanıklığı ve sarfsızlığı ile kendini gösterdi. Ütüme lazer teknolojisinin getirdiği dört mevsim kullanma imkanı ve artırdığı etki de eklenince diod lazer cihazları bu Soprano Ütüleme Lazer Cihazları sayesinde birden popüler oldu.

Diod lazer için ince kıllarda başarılı diyorlar, peki sadece ince kıllar için mi tercih edilmeli ?

İnce kıllarda başarılı olabilen bir lazer cihazının kalın kıllarda etkili olmaması için hiç bir sebep yoktur. Tüm lazer epilasyon cihazlarında en bariz sorun, kılların azalıp, incelip, bazen çatallanıp bazen beyzalaşıp bir türlü tükenmemesidir. Bir lazer epilasyon cihazı ince kılları da ortadan kaldırabiliyorsa başka ne istenebilir ki?

Ütüleme epilasyon ne demek? Sadece acısız demenin dışında en büyük özelliği nedir?

Ütüleme epilasyon, atışların düşük güçle ve çok sık tekrarlarla uygulanmasıdır. Bu şekilde kıl folikülünde yavaş yavaş ısı birikir. Deride ısınmaya sürekli kontak soğutma ile müsade edilmez. Bu şeiklde deri soğuk kalırken, kıl folikülleri pıhtılaşıp canlılığını kaybedecek kadar ısıtılabiliyor. Pıhtılaşam folikül, artık kıl üretemez hale geliyor. Ütüleme lazer teknolojisi, tüm lazer epilasyon teknolojisinde 20 yıla yakındır yapılan en devrimci değişikliktir. Sadece Soprano Lazer cihazları ütüleme epilasyon yapabilir. Lazer epilasyon sektöründeki son 10 yılda yapılan en büyük yenilikdir Soprano Diod Lazer teknolojisi ve Ütüleme Epilasyon Teknolojisi. Unutmayınız ki bu Ütüleme Epilasyon teknolojisi sadece soprano diod lazer cihazlarıyla mümkündğr çünkü patently ve tek orjinal cihazlardır.